niedziela, 11 lutego 2018

Co powinnaś wiedzieć, aby kupić odpowiedni laktator.

butelka


Kupno laktatora wiąże się z wieloma dylematami. Zastanawiamy się, jakie urządzenie byłoby dla nas najodpowiedniejsze oraz na co zwrócić uwagę, aby dokonać sensownego, a przy tym niezbyt kosztownego wyboru.


Poniżej zatem znajdziesz kilka szybkich porad, które pomogą Ci zadecydować przy wyborze najlepszego urządzenia.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru laktatora:


Rozmiar lejka – Nie ważne jaki rodzaj laktatora chcemy kupić, czy drogi elektryczny czy tani ręczny. W pierwszej kolejności zawsze należy prawidłowo dobrać rozmiar lejka. Nieprawidłowa wielkość kapturka może powodować otarcia naskórka, co w konsekwencji może prowadzić do infekcji oraz uczucia dyskomfortu. Jeśli natomiast kupimy zbyt duży lejek, może to skutkować zmniejszeniem efektywności pracy laktatora i znacznym wydłużeniem procesu odciągania pokarmu. Jednak dołączone do laktatorów lejki pasują do większości piersi i różnej wielkości brodawek.

W większości poradni laktacyjnych i w niektórych sklepach można znaleźć specjalne miarki, które mogą pomóc nam w wyborze laktatora z pasującym do naszej piersi lejkiem. W celu sprawdzenia rozmiaru brodawki należy przełożyć brodawkę przez otwór miarki, delikatnie docisnąć do skóry i sprawdzić czy nasza brodawka swobodnie przechodzi przez szablon pozostawiając około 2-5 mm wolnej przestrzeni otoczki.

Możliwość regulacji siły ssania- Funkcja ta pozwala na dopasowanie intensywności pracy laktatora do indywidualnych potrzeb, przez co odciąganie pokarmu staje się jeszcze łatwiejsze i bardziej komfortowe.

Dostępność części zapasowych- Przed kupieniem laktatora warto również zorientować się czy istnieje możliwość dokupienia części zamiennych, bowiem przy intensywnym używaniu mogą zużyć się niektóre elementy. Dzięki dostępności części zapasowych nie będziemy musieli inwestować w nowy sprzęt w przypadku zniszczenia jednej, małej części odciągacza i unikniemy niepotrzebnych wydatków i kłopotów.

Możliwość sterylizacji elementów- W przypadku tak małych dzieci ważne jest odpowiednie zadbanie o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Warto więc sprawdzić, czy najważniejsze elementy składowe laktatora mogą być poddawane sterylizacji, co pomoże w utrzymaniu właściwego poziomu higieny.


Wpływ trybu życia na wybór laktatora:


Bardzo duże znaczenie przy wyborze laktatora ma również to, jaki prowadzimy styl życia i to, do czego tak naprawdę potrzebny jest nam laktator. W różnych życiowych sytuacjach sprawdzają się różne typy urządzeń. Warto zatem zastanowić się nad swoimi potrzebami, aby wybrać odciągacz najbardziej do nas pasujący.

W wyborze najodpowiedniejszego laktatora powinna pomóc Ci poniższa tabela:za i przeciw

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz